Submission

detail-img

Submission Fighting - to formuła walki na same chwyty, bez uderzeń. Na pierwszy rzut oka przypomina zapasy. Została stworzona, aby umożliwić zawodnikom różnych stylów chwytanych rywalizację na prostych i jednoznacznych zasadach. Walkę na zasadach submission fightingu obecnie ćwiczy się najczęściej w ramach brazylijskiego jiu-jitsu (BJJ), luta livre i sambo sportowego. Ten trening stanowi także niezbędny składnik przygotowań do zawodów mixed martial arts (MMA) Vale Tudo.

Trenuje się bez gi (kimona), a jedynie w spodenkach i koszulce. Punkty otrzymuje się za wykonanie określonych akcji technicznych - rzutów, obaleń, trzymań, przejść w parterze. Możliwe jest zakończenie walki przed czasem przez tzw. poddanie przeciwnika. Wykończenia - czyli inaczej poddania, (z ang. submissions), są to dźwignie i duszenia. Jest to podstawowa i najważniejsza różnica w stosunku do zapasów, gdzie nie występują te elementy. Walki toczone są na macie.

Największą imprezą submission wrestling na świecie jest gala Mistrzostw Świata ADCC (Abu Dhabi Combat Club). Obecnie Abu Dhabi Combat Club zawarł umowę z FILA (Międzynarodową Federacją Związków Zapaśniczych) o współpracy, której finalnym efektem ma być zaliczenie submission fightingu w poczet dyscyplin olimpijskich.

Flying Submissions


Zadzwoń do nas!